Kontakt
  Bohemians 1905 Praga
  Chile - Argentyna

Drużyna Bristol Rovers coraz bliżej awansu

Bristol Rovers, zwyciężając Chester 5:1, objął prowadzenie w lidze. Mecz wzbudził duże zainteresowanie kibiców "Piratów", którzy tłumnie zgromadzili się na Memorial Stadium.

Piłkarze Bristolu Rovers rywalizują o awans w Vanarama Conference czyli piątym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Anglii. W lidze występuje 24 drużyny i promocję do League Two uzyskują tylko dwie - zwycięzca i najlepsza ekipa fazy play-off. Przeciwnikiem "Piratów" był zespół Chester FC, zajmujący miejsce w środkowej części tabeli. Było to ważne spotkanie dla gospodarzy, którym do zakończenia rozgrywek pozostało tylko cztery kolejki.  Kibice Rovers, z racji piątkowego Bank Holiday a także wagi spotkania, zjawili się prawie w komplecie na Memorial Stadium, oczekując wygranej swojego zespołu.

Początek meczu układał się po myśli gospodarzy, którzy skutecznymi akcjami stwarzali zagrożenie pod bramką Chester. W pierwszej połowie byli bardzo skuteczni, strzelając aż trzy bramki za sprawą Taylora, Monkhouse'a i samobójczym trafieniu obrońcy gości. Rovers zagrali dobry futbol w pierwszych 45-minutach gry, często nie pozwalając przeciwnikom na przekroczenie nawet środkowej linii boiska.

Obraz spotkania uległ zmianie w pierwszych minutach drugiej odsłony meczu, kiedy to Chester zaczął stwarzać niebezpieczne sytuacje pod bramką Willa Puddy'ego. W końcu gościom udało się strzelić jedynego gola w meczu, po którym na boisku istnieli już tylko Rovers. W ostatnich 20 minutach meczu co chwila dochodziło do sytuacji bramkowych, za sprawą dobrze grających piłkarzy z Bristolu. W końcówce spotkania strzelili kolejne dwa gole za sprawą Monkhouse'a i Harrisona, ustalając wynik na 5:1. Po tym zwycięstwie awansowali na pierwszą pozycję w lidze, mając jeden mecz więcej niż zajmujące kolejne miejsca Barnet i Grimsby.

Jak wyglądał mecz na trybunach? Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego można było zauważyć fanów w charakterystycznych niebieskich koszulkach, zmierzających w kierunku Memorial Stadium. Wchodząc do klubowego pubu z rozmów kibiców można było usłyszeć, że szykuje się ważny mecz, który piłkarze musieli wygrać. W końcówce sezonu nie ma miejsca na potknięcia i w każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko.

Większość fanów zajęła miejsca stojące. Jest to niemożliwe na boiskach wyższych lig, na skutek prawa Taylora, od 1994 roku całkowicie zakazującego takiej formy dopingu na stadionach. W mediach przetoczyła się fala dyskusji na ten temat, jedna strona popierała zakaz, tłumacząc wymogami bezpieczeństwa, zaś inni negowali pomysł mówiąc, że zabije on prawdziwą atmosferę piłkarskiego święta. Na stan obecny kluby Premiership i Championship nie mogą organizować dopingu fanów w taki sposób, jednak nie jest to zakazane w niższych ligach. Bristol Rovers jest odpowiednim przykładem klubu, który umożliwia kibicom zajmowanie miejsc stojących, co pozytywnie wpływa na atmosferę spotkania. Kibice są bardziej aktywni i żywiej reagują na wydarzenia boiskowe, oferując namiastkę atmosfery z lat 80-tych, panującej na angielskich stadionach.

Bristol Rovers promotion more closer

Bristol Rovers playing in Vanrama Conference - fifth level in english leaguge. There's 24 teams and promotions will get a league winner and the best team after play off. The Pirates opponent was Chester FC, middle rank in table and was very important game for host. Rovers fans, because Bank Holiday and crucial game, filled in stadium nearly in 100%, expecting easy win.

Start of game was pretty good for the host, who's been so accurate, scored three goals by Taylor, Monkhouse and own goal away team. Rovers played quality football, didn't let exceed a centre line.

The view has changed after the break, when Chester started with dangerous situations close Will Puddy goal. Finally away team scored, but after Rovers took over the game. In last 20 minutes every moment they got good chance for another goals. On the end of match Monkhouse and Harrison scored two and finally result was 5:1 for "The Pirates". After the win team promoted to table leader with one game in advance.

How does it look in tribune? Some hours before Rovers fans was visible in all city areas, directing to the Memorial Stadium. After he entry to club pub fans said, that game is very important and players must to win. On the end of season every points is crucial.
Most of spectators took standing seats. It is imposible on Premiership and Championship stadiums, due Taylor' law, since 1994 banned standing tribune. In media some said that law is good for security reasons, others got diffrent opinion about saying that kill unique football atmosphere. At present it is not banned for lower league clubs like Bristol Rovers, giving chances for fans on standing sectors, who's making unique, good old school football climate from 80's.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 4 odwiedzający (5 wejścia) tutaj!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?